Будівельні суміші для ремонту і будівництва. Як підібрати цемент? — Журналы —...

Будівельні суміші для ремонту і будівництва. Як підібрати цемент? — Журналы — Библиотека — Каталог статей — Радиопилюля

90
0

Будь-яке будівництво з робіт, пов’язаних із заливкою бетонного фундаменту, для якого, перш за все, потрібно цемент. Цей матеріал, втім, необхідний протягом всіх робіт, включаючи і оздоблювальні, не дивлячись на появу в будівельній сфері нових технологій і матеріалів. Так як жодне будівництво будівель під ключ не обходиться без цементу, важливо вміти правильно вибирати цемент, розбиратися в маркуванні і підшукувати надійних постачальників. Для цього необхідно дізнатися, який буває цемент, і де він застосовується. Заказати цемент ви можете тут https://uzhgorod.kub.in.ua/budivelni-sumishi/cement-i-cps/.

Поняття маркування цементу

Важливою характеристикою міцності цементу є його марка, яка є основою вибору цього будівельного матеріалу. За основу класифікації було взято лабораторне випробування, в рамках якого виріб з цементу піддавалося зростаючої навантаженні. Для всіх різновидів матеріалу, крім швидкотверднучого, глиноземистого і шлакопортландцементу, марка буде відповідати межі міцності при згинанні зразків, які мають розміри 40 на 40 на 160 міліметрів, і стисканні їх половинок з пластичної маси пропорції 1: 3 у віці 28 діб.

Швидкотвердіючий портландцемент і шлакопортландцемент перевіряють через 3 і 28 діб. Маркування для глиноземистого цементу встановлюють за результатами випробувань через 3 доби. У підсумку взяли таку шкалу, яка дала маркування різних сортів цементу: М 100 — 700. Буква «М» (або може бути позначення «ПЦ») поряд з цифрою вказує на максимальні міцнісні якості матеріалу.

Наприклад, цемент М300, відповідно до даної маркування, може витримати навантаження в 300 кілограм на один кубічний сантиметр, цемент марки 500 — в 500 кілограм і т.д. Чим марка вище, тим більше ефективність використання цементу в бетоні. Найбільш популярними є цементи з маркіровкою включно 350 — 500. Найбільш міцним є цемент марок М400 і М500, який прийнято застосовувати для будівництва фундаменту. Для твору оздоблювальних робіт використовують марки М200 і М300.

Які марки цементу бувають крім вище перерахованих? Крім здатності витримувати певні навантаження, цемент маркується ще й по іншому параметру — процентним співвідношенням до загального обсягу цементу різних добавок, що містяться в будівельному матеріалі. Як добавки може виступати шлак з відходів металургійного заводу або гіпс. Цей параметр позначається буквою «Д».

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ