Як грамотно вибрати OSB плита? — Журналы — Библиотека — Каталог статей...

Як грамотно вибрати OSB плита? — Журналы — Библиотека — Каталог статей — Радиопилюля

72
0

На вітчизняних об’єктах Орієнтовано стружкова Плита використовується вже досить давно. За роки активного застосування до даного крупнолистового матеріалу склалося неоднозначне ставлення. Деякі стали справжніми фанатами osb плити. Але є і скептично налаштовані учасники ринку (проектувальники, підрядники та замовники), які або не згодні в високою ціною і віддають перевагу більш вигідною обрізний дошці, або ставлять під сумнів робочих властивостях ОСП.

Якщо питання по вартості об’єктивні, то проблеми функціональності і довговічності OSB якщо у кого-то і виникають, то винятково через неправильне вибору матеріалу для тих чи інших умов. Так на що звертати увагу?

І саме на цю зв’язку потрібно звертати увагу при виборі насамперед, хоча порівняно вищі показники міцності / вологостійкості вказують на поліпшення інших робочих властивостей, наприклад, на стійкість лицьових поверхонь до стирання, на здатність тримати кріплення і т.д.

Нам не обов’язково глибоко вникати в десятки спеціальних чисел і низки довідкових даних, досить навчитися розуміти найпростішу маркування. Узгоджені європейські стандарти поділяють весь асортимент ОСП в межах чотирьох марок. Позначаються вони літерами від 1 до 4. Ось вони:

OSB-4 Самі технологічні несучі плити, які можна тривалий час використовувати в конструкціях з великими навантаженнями в умовах вологого середовища.
OSB-3 Найбільш універсальні несучі панелі, вони аналогічні ОСП-4, так як здатні працювати в умовах вологого середовища, але не можуть витримувати дуже високі навантаження. Показують оптимальне співвідношення вартості ОСБ до функціональності.
OSB-2 Несучі плитні матеріали для застосування в приміщеннях з сухою середовищем з наданням на них деякої навантаження.
OSB-1 За вологостійкості — це аналог плит ОСП-2, вони підходять для сухих приміщень, але тільки в конструкціях. Вироби ОСБ-1 є ненесучими.

Слід врахувати, що термін «суха» середовище передбачає, що вологість повітря при температурі в 20 градусів може протягом року лише ненадовго (терміном тільки в кілька тижнів) перевищувати поріг в 65 відсотків. Термін «волога» середовище передбачає, що вологість повітря при температурі в 20 градусів може на кілька тижнів на рік ненадовго перевищувати поріг в 85 відсотків.

Через таких навколишніх умов середня вологість використовуваних плит ОСБ може досягати за нормативами 12 відсотків в сухому середовищі і 20 відсотків — у вологому. Орієнтовно, суха середовище (клас вологості 1) буде мати місце в приміщеннях з постійним і з регулярним періодичним опаленням. Вологе середовище (клас вологості 2) — спостерігається в захищених конструкціях будівлі з боку вулиці, а також всередині будівлі в зонах без опалення, або в приміщеннях, у ванній кімнаті, басейну і так далі.

У євростандарти існує також поняття «зовнішня» середовище (клас вологості 3). Це — умови, коли показники вологості випадають з обмежень, властивих «вологої» середовищі, а в результаті таких впливів середня вологість масиву несучої плити перевищує 20 відсотків.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ