Застосування і покупка пиломатеріалів: фанера і дсп в Житомирі — Журналы —...

Застосування і покупка пиломатеріалів: фанера і дсп в Житомирі — Журналы — Библиотека — Каталог статей — Радиопилюля

385
0

Аплікації з фанери

Аплікації з фанери не вимагають особливих навичок роботи з матеріалом, тому навіть новачки зможуть виконати з фанери симпатичне прикраса для меблів, стіни або шкатулки. В аплікації елементи з фанери можна комбінувати з деталями зі скла, пластику та металу, отримуючи оригінальні вироби як реалізацію найнесподіваніших ідей. Якщо ви бажаєте вигідно придбати фанеру, ДСП або двп і інші пиломатеріали для свого майбутнього ремонту або будівельних робіт, то переходите на сайт https://zhytomyr.kub.in.ua/pylomaterialy/dvp-i-dsp/.

Все, що знадобиться для нескладної декоративної вироби з фанери — лобзик і лист не товстої фанери. Перед початком роботи потрібно намалювати ескіз майбутньої аплікації. Необов’язково придумувати його самому від початку до кінця Можна скористатися готовим трафаретом або просто вподобаним малюнком. Якщо ви новачок і це перша виріб, набагато зручніше і простіше вибрати контурний малюнок. Акуратно лобзиком вирізують всі необхідні деталі за трафаретом. Краї розпилів акуратно зачищаються і після цього приклеюються фанерного листа.

Для тонкої роботи зазвичай використовується казеїновий клей, але можна скористатися і будь-яким іншим, що не миттєвої дії, наприклад ПВА. Після того як клей висохне, пензликом з клеєм промазиваются зовнішні сторони деталей, потім вся поверхня зачищається. Робота буде особливо акуратною, якщо при зачистці акуратно округлити кромки аплікації.

Можна використовувати і більш складну техніку аплікації, особливо підходить для тонкої одношарової фанери. Це багатобарвна мозаїка або інтарсія. У ній зазвичай використовують 3-4 відтінку деревини. Якщо квітів виявляється недостатньо, фанеру тонують природними натуральними барвниками, наприклад корою крушини.

Основним інструментом для інтарсії служить ніж, крім цього потрібна проклеенная стрічка з паперу. При роботі шматочки такої стрічки змочують водою і склеюють підігнані шматочки фанери. Спочатку роботи роблять ескіз в дзеркальному відображенні від того малюнка, який мають намір отримати, і далі по ньому роблять набір інтарсії.

Суть роботи: вирізування шматочків фанери потрібного тону по контуру малюнка, склеювання їх між собою проклеєною стрічкою, і накладання готового набору на підготовлену основу. Інтарсію наклеюють на основу столярним клеєм. Потім готову роботу покривають лаком, або полірують, або обробляють восковими складами.

Після обробки воском аплікація має благородну матову поверхню, що підкреслює текстуру деревини, полірування ж надає виробу дзеркальний блиск.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ